

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | -50 V |
| Length | 3.05 mm |
| Width | 1.4 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| Frequency | 190 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Current Rating | -5 A |
| Max Power Dissipation | 1.56 W |
| Power Dissipation | 1 W |
| Max Collector Current | -5 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 190 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 190 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | -50 V |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Max Breakdown Voltage | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 190 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -50 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -200 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -7 V |
| hFE Min | 12 |
| Schedule B | 8541290080 |
| Max Cutoff Collector Current | 20 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39226
Ext.Price$0.39226
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39226 | $0.39226 |
| 10 | $0.31200 | $3.12000 |
| 25 | $0.28540 | $7.13500 |
| 50 | $0.26107 | $13.05350 |
| 100 | $0.23881 | $23.88100 |
| 300 | $0.22860 | $68.58000 |
| 500 | $0.21883 | $109.41500 |
| 1000 | $0.20816 | $208.16000 |
